Azure Dev Tools for Teaching

Bezpłatne oprogramowanie firmy Microsoft dla studentow i pacowników WPT (tylko kierunki techniczne)

Program Microsoft Imagine zmienił nazwę na Microsoft Azure Dev Tools for Teaching. Wraz ze zmianą nazwy mogą Państwo skorzystać z dodatkowych korzyści oferowanych w ramach tego programu.

W programie Azure Dev Tools for Teaching nadal będziecie mieli Państwo dostęp do tych samych narzędzi, które były dostępne w ramach programu Imagine. Ponadto zyskacie Państwo następujące możliwości:

- dostęp do oprogramowania i platformy Azure w chmurze za pośrednictwem jednego portalu online, - zweryfikowani studenci mogą również uzyskać bezpłatny dostęp do platformy Azure bez karty kredytowej oraz środki w wysokości 100 USD,
- kompleksowy dostęp do dodatkowych materiałów szkoleniowych za pomocą środowiska Microsoft Learn.

Microsoft Azure Dev Tools for Teaching dla studentów i pracowników Wydziału Przyrodniczo-Technicznego KPSW  obejmuje wyłącznie studentów i pracowników kierunków technicznych.

Strona logowania:
Strona Azure Dev Tools for Teaching dla Wydziału Przyrodniczo-Technicznego KPSW

Przystąpienie do programu Azure Dev Tools for Teaching
Uczestnikiem programu Azure Dev Tools for Teaching może być tylko student lub pracownik naukowy kierunków technicznych Wydziału Przyrodniczo-Technicznego KPSW.

UWAGA! Niezbędne jest posiadanie działającego adresu e-mail w domenie kpswjg.pl

Jeżeli jesteś studentem kierunku technicznego KPSW i nie posiadasz adresu e-mail w domenie kpswjg.pl możesz skorzystać z poniższego formularza w celu kontaktu z administratorem w celu założenia konta studenckiego w domenie kpswjg.pl dla potrzeb programu Microsoft Azure Dev Tools for Teaching (konto wyłącznie dla uprawnionych uczestników programu Dev Tools for Teaching):
Formularz założenia konta studenckiego  w domenie kpswjg.pl dla potrzeb programu Azure Dev Toold for Teaching

Aktywacja konta w programi Azure Dev Tools for Teaching:
Żeby aktywować konto w programie Azure Dev Tools for Teaching konieczne jest posiadanie konta Microsoft utworzonego na podstawie adresu e-mail w domenie kpswjg.pl

Wejdź na stronę:
https://aka.ms/devtoolsforteaching

Kliknij przycisk SIGN IN:

Jeżeli masz konto Microsoft utworzone na bazie adresu e-mail w domenie kpswjg.pl to użyj go do zalogowania się do portalu. Jeżeli nie pamiętasz swojego hasła użyj opcji - "Nie możesz uzyskać dostępu do konta?" w celu jego zresetowania.

Jeżeli nie masz konta Microsoft utworzonego na podstawie adresu e-mail w domenie kpswjg.pl to utwórz je za pomocą formularza klikając link: „Utwórz je!” następnie wprowadź swój adres e-mail w domenie kpswjg.pl Na podany przez Ciebie adres w domenie kpswjg.pl zostanie automatycznie wysłany e-mail z kodem weryfikującym czy podane konto należy do Ciebie. Przesłany kod należy wprowadzić w dalszej części formularza. Teraz możesz się już zalogować do portalu Azure Dev Tools for Teaching.

Jeżeli po zalogowaniu na stronie głównej w sekcji „Oprogramowanie” nie widzisz całego oprogramowania dostępnego w ramach programu Azure Dev Tools for Teaching spróbuj zalogować się jeszcze  za kilka godzin.

Przy pierwszej lub kolejnej próbie logowania po założeniu konta będzie wymagana tzw. "weryfikacja wykształcenia" tzn. weryfikacja statusu akademickiego. Należy wprowadzić swój uczelniany adres e-mail w domenie kpswjg.pl zaakceptować wymagane zgody a następnie kliknąć przycisk "Zweryfikuj swój status studenta i zaakceptuj warunki".

Na podany przez Ciebie uczelniany adres e-mail w domenie kpswjg.pl zostanie wysłana wiadomość e-mail umożliwiająca weryfikację Twojego statusu akademickiego uprawniającego do skorzystania z oferty Azure Dev Toold formTeaching. Aby ukończyć weryfikację kliknij w link w otrzymanej wiadomości e-mail. Link wygaśnie automatycznie, jeśli nie użyjesz go w ciągu 5 dni. Po kliknięciu odnośnika zawartego w wiadomości e-mail konieczne będzie jeszcze tylko zaakceptowanie warunków oferty poprzez kliknięcie przycisku "Zaakceptuj warunki".

Po potwierdzenie swojego statusu akademickiego i zaakceptowaniu warunków możesz już korzystać z oferty Azure Dev Tools for Teaching.

W przypadku nieotrzymania odpowiedzi w ciągu 7 dni prosimy o kontakt z Administratorem programu – Budynek 3 p.201a/b 

O programie Microsoft Azure Dev Tools for Teaching
Wydział Przyrodniczo-Techniczny KPSW przystąpił do programu Microsoft Azure Dev Tools for Teaching (dawniej Imagine Premium lub DreamSpark Premium). Studenci i pracownicy naukowi dzięki temu mogą bezpłatnie skorzystać z szerokiej gamy produktów firmy Microsoft tj. środowisk do tworzenia aplikacji, systemów operacyjnych i serwerów.

Dodatkowo studenci i pracownicy naukowi Wydziału Przyrodniczo-Technicznego mają bezpłatny dostęp do oprogramowania w laboratoriach komputerowych jak i komputerach osobistych w domu.

Warunkiem otrzymania korzyści w programie Microsoft Azure Dev Tools for Teaching jest wykorzystywanie otrzymanego oprogramowania do celów edukacyjnych lub naukowych (z wyłączeniem zastosowań komercyjnych).

Korzyści dla zarejestrowanych w programie:
Najnowsze oprogramowanie Microsoft, dostępne aktualizacje i pakiety językowe, narzędzia programistyczne, najnowsze systemy operacyjne, systemy serwerowe i bazodanowe, programy narzędziowe, programy edukacyjne, ogólne informacje.

Licencja Microsoft Azure Dev Tools for Teaching pozwala na instalację oprogramowania w dowolnej liczbie na sprzęcie laboratoryjnym na Wydziale.

Studenci oraz pracownicy naukowi mogą zainstalować oprogramowanie (maksymalnie dwie kopie) na komputerach osobistych do celów naukowych i edukacyjnych (z wyłączeniem zastosowań komercyjnych).

Administrator uczelnianego programu Azure Dev Tools for Teaching: msdnaa@kpswjg.pl